Druhý ročník Sympozia ilustrace

Za elitou ilustrace do Broumova. Druhý ročník Sympozia ilustrace nabídne špičkové hosty a bohatý program

Pět významných českých ilustrátorů a jeden zahraniční host se představí na druhém ročníku Sympozia ilustrace. To bude zahájeno v sobotu 21. března ve Vzdělávacím a kulturním centru Broumov a mimo jiné nabídne i bohatý doprovodný program pro veřejnost >>>Kniha, která boří tabu. Dvacet příběhů nevšední lidské sexuality v grafice Tomáše Cikána

Po dvou letech práce vychází kniha Bohemian Taboo Stories, která je plná příběhů lidí, jež spojuje téma erotiky a sexuality. Stojí za ní Michal Rejzek alias Henryk Mrejzek, jenž si ke spolupráci přibral dalších třináct spoluautorů, grafiků, ilustrátorů a fotografů, kteří mu pomohli vytvořit jednu z nejodvážnějších knih tohoto roku. Publikace odkrývá příběhy inspirativních lidí, kteří se zájmově či profesně dotýkají tabuizovaného tématu lidské sexuality a jejích projevů.

více >Magazín PročNe získal ocenění ocenění Award of Excellence za ilustrace k tématu Láska 2.0

Únorové vydání lifestylového magazínu PročNe, který vydávají Hospodářské noviny, získalo prestižní ocenění European Newspaper Award. Jednadvacátého ročníku mezinárodní soutěže se účastnilo 184 titulů z 25 zemí světa, které dohromady podaly přes čtyři tisíce přihlášek.

Magazín získal ocenění Award of Excellence za ilustrace k tématu Láska 2.0, které vytvořila Dana Ledl vystupující pod pseudonymem Myokard. Eseje a povídku k tématu připravili spisovatelé Ondřej Neff, Bianca Bellová a Julie Nováková. Slavnostní předání ocenění proběhne v rámci European Newspaper Congress, který se koná od 26. do 28. dubna 2020 ve Vídni.

O cenách European Newspaper Award rozhodla sedmnáctičlenná mezinárodní porota, která hodnotí tištěná i on-line média. Magazín PročNe ve své kategorii uspěl v konkurenci magazínů z Německa, Švýcarska či Velké Británie. 

Celý článek zde >>>Using Format